Co jeszcze warto zwiedzić?

Alcúdia – popularny kurort turystyczny na północno-wschodniej części wyspy. Znajduje się między dwiema malowniczymi zatokami Badia de Pollença i Badia d’Alcudia. W samym centrum znajdują się zabytkowe budowle, najbardziej popularny Kościół Iglesia de Sant Jaume i średniowieczne mury z końcówki XIII wieku okalające wspomniane stare miasto. Wychodząc tuż poza zabytkowe mury można odpocząć w klimatycznych ogrodach. Zadbane miasto kusi turystów nie tylko zabytkami i piękną plażą, ale także małymi hotelikami butikowymi o bardzo wysokim standardzie. Alcudia to miejscowość, która zaspokoi potrzeby każdego wymagającego turysty. 


Cap Formentor – wschodnia część Sierra de Tramuntana styka się z morzem śródziemnym. Przylądek Formentor to jeden z najpiękniejszych cudów natury na Majorce. Punkt widokowy obejmuje zarówno obszar wyspy jak i morza. Zdecydowanie najlepiej jest poświęcić dłuższy sen i wybrać się tam z samego rana, najlepiej na wschód słońca – tak zwane złote godziny. Wstające słońce oblewa złotymi promieniami białe wzgórza, a na tafli morza tworzy się delikatna mgła. Zdecydowanie to jeden z najpiękniejszych punktów nie tylko w Hiszpanii ale i na świecie. 


Coves del Drach – natura Majorki z nieco innej strony – podziemnej. Smocze jaskinie znajdują się w Porto Cristo, turystycznej miejscowości na południowo-wschodnim wybrzeżu. Niezwykłe cudo natury składa się z licznych grot i tunelu ciągnących się przez prawie 2,5 kilometra. Ze sklepienia jaskiń zwisają wiekowe stalaktyty zlewając się gdzieniegdzie z ogromnymi stalagmitami. Główną atrakcją i punktem kulminacyjnym wycieczki do Coves del Drach jest jedno z największych na świecie podziemnych zbiorników wodnych – jezioro Martel. Tam codziennie odbywają się niesamowite koncerty muzyki klasycznej jako finalna niespodzianka dla turystów. 


Fornalutx – kolejna, ale równie wyjątkowa jak poprzednie, miejscowość górska w paśmie Sierra de Tramuntana. Fornalutx to wioska niedaleko Sóller, z którym wspólnie tworzą Dolinę Pomarańczy. Rustykalny klimat, piękne wzgórza dookoła, drzewa cytrusowe i malownicze kamieniste domy z wąskimi uliczkami tworzą niesamowity klimat. W końcu jest to najlepiej zachowana wioska na Majorce. Teren został zasiedlony prawie tysiąc lat temu przez ludy arabskie, a okoliczne tereny po dziś dzień są wykorzystywane w celu upraw pomarańczy i oliwek. Głównymi atrakcjami jest centrum Plaça d’España – uroczy mały rynek z kilkoma kawiarenkami, kranikiem z wodą górską i słynną piekarnią Panaderia. Oprócz tego spacerując po wiosce traficie na gotycki kościół, ratusz z wieżą obronną z XVII wieku. Warto również zwiedzić niewielkie muzeum etnograficzne Can Xoroi poświęcone w pełni przemysłowi oliwnemu na wyspie. 


Sa Dragonera – niewielka wyspa na północnym-zachodzie wyspy, niedaleko Palmy. Z nadmorskiej miejscowości Sant Elm kursuje co chwilę niewielka łódka na pobliską Dragonerę. Czym oczaruje Was Sa Dragonera? Naturą, ciszą, spokojem i… jaszczurkami. Te niewielkie stworzenia to główni mieszkańcy wyspy, ludzie pojawiają się tam wyłącznie w celach turystycznych. Na wyspie został utworzony park narodowy o tej samej nazwie.To doskonałe miejsce na obcowanie z naturą. Plany z 70’ pokazują, że władze chciały zabudować wyspę luksusowymi hotelami i kasynami, na szczęście protesty mieszkańców wyspy i ekologów zablokowały projekt.