Sóller

Zwiedzając Majorkę nie sposób pominąć Sóller. Jest to urocze miasteczko położone w górskiej dolinie, słynące nie tylko na wyspie, ale i w całej Hiszpanii i najlepszych pomarańczy. Klimat łączący góry, gorące powietrze i wyspiarski region powoduje, że cytrusy z Sóller charakteryzują się niezwykłą słodyczą i soczystością. Jednak pomarańcze to nie wszystko – to kolejna miejscowość, w której dobrze jest po prostu się zgubić. Zwiedzać uliczki bez konkretnego celu. Tak czy siak, zawsze dotrze się do głównego placu z jedną z najbardziej charakterystycznych budowli na wyspie – kościołem św. Bartłomieja. Església parroquial de Sant Bartomeu de Sóller, bo tak po katalońsku brzmi jego pełna nazwa, to neogotycka budowla zaprojektowana przez Juana Rubio, ucznia Gaudiego. Uwierzcie – wygląda niesamowicie w połączeniu z drzewami pomarańczowymi i górami w tle.


Port de Sóller


Z Sóller warto wybrać się do pobliskiego portu o analogicznej nazwie Port de Sóller. Najlepszy sposób? Wynajęte samochody zostawcie na parkingu. Grzechem byłoby nie skorzystanie ze słynnej kolejki z Sóller do Port de Sóller. Klimatyczne, drewniane wagony i przyjemne górskie powietrze. Kilkunastominutowa podróż Doliną Pomarańczy kończy się w porcie przejazdem przez całą nadmorską promenadę. Koszt takiej podróży to 7 euro w jedną stronę za osobę. Uwierzcie – zdecydowanie warto, nawet jeśli na podróż powrotną zdecydujemy się na taksówkę (cena za przejazd Port de Sóller – Sóller to 10 euro). Dla tych, którzy uwielbiają tego typu atrakcje ciekawym rozwiązaniem będzie trasa tą kolejką z Palmy do Sóller.

Cena:
Sóller – Port de Sóller: 14 euro
Palma de Mallorca – Port de Sóller: 32 euro
*cena biletów w dwie strony


Jardines de Alfabia

Dla podróżujących samochodem mała porada – przed wjazdem do tunelu na drodze MA-11 znajdują się piękne ogrody Jardines de Alfabia. Może dla niektórych hasło „ogrody” nie są szalenie zachęcające, ale to zdecydowanie jest to miejsce warte uwagi. Piękne miejsce pełne egzotycznej roślinności , labiryntów, alejek z niesamowitą panoramą na Sierra de Tramuntana. Na końcu ogrodów, tuż za punktem widokowym na góry, znajduje się zagroda z górskimi kozami – świetna atrakcja nie tylko dla dzieci.


Bilety:

dorośli – 7,50 euro
rezydenci Majorki – 5 euro
dzieci – darmowe
parking za darmo

Godziny otwarcia:

w sezonie 9:30-18:30 (od 1 kwietnia do 31 października)
poza sezonem zamknięte (od 1 listopada do 28 lutego)