Plaże Majorki

Najpiękniejsze plaże na Majorce

Poznaj miejsca, które warto odwiedzić. Błękitna woda, miękki piasek, palmy na brzegu – to hiszpański raj na wyciągnięcie ręki.

Mapy z plażami, zdjęcia, opisy i przydatne informacje.


Es Trenc

Es Trenc – uważana za jedną z najpiękniejszych plaż. Do plaży z białym piaskiem i palmami tuż przy brzegu prowadzi ścieżka przez księżycowe otoczenie. Woda jest niesamowicie przejrzysta, a linia brzegowa długa na kilka kilometrów. Parking przy plaży w sezonie bywa kosztowny, dlatego warto udać się do pobliskiej miejscowości Colonia Sant Jordi i na publicznym darmowym parkingu zostawić samochód. Stamtąd kilkoma bajkowymi plażami dotrzeć też właśnie do tej.


Cala Pi

Cala Pi – urocza zatoka znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie. Z punktu widokowego Torre de Cala Pi rozciąga się niesamowity widok na “łaciate” dno morza śródziemnego. Przechodząc obok małych sklepików i restauracyjek dochodzi się do kamiennych schodów w dół, które prowadzą do niewielkiej, ale pięknej plaży. Ciepła woda z zatoki i niewielka liczba turystów powodują, że Capa Pi jest małą perełką Majorki.


Caló des Borgit

Caló des Borgit – jedna z niewielu plaż, które zachwycają pięknem, ale nie są tak spopularyzowane wśród turystów. Ta urocza plaża znajduje się na terenie parku narodowego Mondragó Natural Park, uściślając są tam aż trzy plaże oddzielone od siebie niewielkimi skrawkami lasów iglastych: des Borgit, Cala Mondragó i Cala s’Amardor, każda zdecydowanie warta odwiedzenia.


Caló des Moro

Caló des Moro – zatokowe dwie plaże oddzielone od siebie wysokimi skałkami, które świetnie nadają się do skoków do wody. Świetne miejsce dla różnego rodzaju aktywności – skoki, snorkeling lub po prostu pływanie sprawią każdemu mnóstwo frajdy. W dodatku widoki, które powalają i sprawiają, że plażowanie w Caló des Moro na długo zapadnie Wam w pamięci.


Playa de Cap Falcó

Playa de Cap Falcó – zdjęcie mówi samo za siebie. Ta plaża nie jest oblegana, ciężka do znalezienia “przez przypadek”. Wyjątkowy kolor wody, czyste dno morskie i wąski przesmyk zatoki do morza powodują, że to kolejna plaża “must see” na Majorce.


Playa Roca de Camp de Mar

Playa Roca de Camp de Mar – na północ od Palmy znajduję się turystyczna miejscowość Camp de Mar z piękną , skalistą plażą. Liczne jachty u wybrzeży, kawiarnie i puby tuż przy plaży zupełnie nie przeszkadzają w wypoczynku, jedynie dodają kolorytu otoczeniu. Znajdziecie tam wyjątkową restaurację Illeta, która znajduje się na małej wysepce około 50 metrów od brzegu. Prowadzi do niej uroczy mostek, a widoki na okolicę zapierają dech w piersiach.


Cala d’Or

Cala d’Or – miejscowość o tej samej nazwie jest bardzo popularna na wyspie. Charakterystyczne niskie, bielone domy tworzą magiczny klimat w połączeniu z różnorodnym wybrzeżem. Na południu wyspy morze wdziera się licznymi, rozgałęzionymi zatokami w ląd, co wygląda niesamowicie. Chociażby dla tych widoków warto odwiedzić plażę w Cala d’Or.


Cala Agulla

Cala Agulla – wschodnie wybrzeże Majorki często jest niedoceniane, natomiast zdecydowanie warto się tam udać. Jeden z przykładów rajskich plaż to Cala Agulla, znajduje się ona niedaleko miejscowości Capdepera. Szeroka i długa plaża, piękne wzniesienia w tle i świetne widoki pod powierzchnią krystalicznej wody zachwycą każdego. Szczęściarze znajdą na tej plaży niewielkie ilości cudownego różowego piasku.


Cala Mesquida

Cala Mesquida – również na wschodnim wybrzeżu znajduje się mekka dla surferów. Odsłonięta plaża powoduje że wiatr silnie piętrzy tam fale. Plaża piękna, ale nie do końca bezpieczna – często napotkacie tam na wywieszoną czerwoną flagę i ratownika ganiącego odważnych turystów.


Playa Alcúdia

Playa Alcúdia – tu z bajowymi widokami również kłania się wschodnie wybrzeże wyspy. Kilometrami ciągnące się plaże, płytka woda, rajskie krajobrazy, to właśnie Alcúdia i okolice. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, bardzo dobrze przygotowane plaże z natryskami i łatwy dostęp do centrum miasta.


Cala Blava – Playa Calo de ses Lleonardes

Cala Blava – niewielka zatokowa plaża najbliżej Palmy. Wracamy na zachodnie wybrzeże, ale po to, aby odpocząć. Widok na Sierra de Tramuntana rozciągający się z Cala Blava, kompletny brak turystów i kamienisty brzeg to miła odmiana. Jest to też świetne miejsce do snorkelingu – zaskoczy Was różnorodność podwodnego życia.